Mutta mitä tapahtui Pertzalle?

  • Time to read less than 1 minute
ahvenisto

Seuramme laskiaistapahtuma näyttää saavan ainakin jonkinlaista jatkoa ja aiemmin mysteereiksi jääneet asiat saattavat vihdoin ratketa, olla ratkeamatta tai jopa mennä entistä sekaisemmaksi. Seuramme laskiaistapahtumasta alkunsa saaneet tapahtumat voi ainakin osittain palauttaa mieleensä tutustumalla näihin onnettomiin ja sekalaisiin päiväkirjamerkintöihin.

Tarina saa jatkoa seuran kevätkauden päättäjäisissä 14.-15.6 tällä kertaa siten, että myös seuramme aikuiset pääsevät osallistumaan omaan ohjelmaansa ja saavat selvittää omat ongelmansa aivan itse.

 

Pitkä tarina lyhyesti tai jotain sinne päin. Tässä lyhyt kertaus surullisista tapahtumista toistaiseksi.

päiväkirja

päiväkirja

päiväkirja

päiväkirja

päiväkirja

päiväkirja